Pro žáky a rodiče

Časopis Poškoláček

červen 2021

Návod jak se připojit do Classroom

1. Přihlaste se do svého účtu Google

• Klikněte ZDE - otevře se vám účet Google, kde zadáte e-mail žáka, heslo a přihlásíte se

1. Zobrazí se vám třída žáka, na tu kliknete a dostanete se do učebny

• pod záložkou "práce v kurzu" máte rozvrh videovýuky, úkolníček, jednotlivé předměty

• v předmětech (tématech) jsou zadávány materiály k výuce, k procvičování, online úkoly

Návod jak se připojit do Meet (online výuka)

1. Přihlaste se do svého účtu Google pokud ještě nejste

1. Přejděte do Učebny.

2. V učebně si otevřete Kalendář Google pro příslušnou třídu. Zde uvidíte jednotlivé události - online vyučovací hodiny.

3. V detailu události najdete odkaz pro přihlášení k online výuce

Jak používat nabídku programů pro přepínání mezi Emailem, Učebnou a Meet:

Návod jak se přihlásit do účtu pro rodiče

Do účtu pro rodiče (např. pro fotky z výletů, přihlášení na konzultace) se přihlásíte následujícím způsobem:

1. Vyžádejte si přístupové heslo od školy (např. emailem: reditelna@zsmszerotin.cz)

2. Na internetu vyhledejte Disk Google (nebo klikněte na tento odkaz, který vás tam odkáže)

3. Zadejte email: rodice@zsmszerotin.cz a klikněte na Další (nebo zmáčkněte tlačítko "enter" na klávesnici)

4. Zadejte heslo, které jste obdrželi od školy

5. Hotovo! Jste přihlášeni v účtu pro rodiče.

Úkolníčky

Každý žák obdržel přístupová hesla do Učebny, kde najdete úkolníček a zadávání on-line úkolů. Při prvním přihlášení potvrdíte ve své třídě "Zapsat" a jste přihlášení do nového ročníku. V učebně najdete kromě rozvrhu hodin a jednotlivých předmětů také úkolníček.

Konzultace s učiteli je možná e-mailem, popřípadě telefonicky (739 408 233 - ředitelna, 602 356 985 - sborovna).

Kontakty na učitele jsou v zápatí stránek - KONTAKT. Kontakty v době distanční výuky máte v úkolníčku pro každý ročník.