Pro žáky a rodiče

Návod jak se připojit do Classroom

1. Přihlaste se do svého účtu Google

• Klikněte ZDE - otevře se vám účet Google, kde zadáte e-mail žáka, heslo a přihlásíte se

1. Zobrazí se vám třída žáka, na tu kliknete a dostanete se do učebny

• pod záložkou "práce v kurzu" máte rozvrh videovýuky, úkolníček, jednotlivé předměty

• v předmětech (tématech) jsou zadávány materiály k výuce, k procvičování, online úkoly

Návod jak se připojit do Meet (videovýuka)

1. Přihlaste se do svého účtu Google

1. Zobrazí se vám e-mailová schránka, kde máte pozvánku (e-mail) na videovýuku v Meet (příklad vizte níže)

3. Po otevření emailu uvidíte pozvánku, kde kliknete na tlačítko "připojit se ke schůzce". Tlačítko vás odkáže do video výuky.

Jak používat nabídku programů pro přepínání mezi Emailem, Učebnou a Meet:

Návod jak se přihlásit do účtu pro rodiče

Do účtu pro rodiče (např. pro fotky z výletů, přihlášení na konzultace) se přihlásíte následujícím způsobem:

1. Vyžádejte si přístupové heslo od školy (např. emailem: reditelna@zsmszerotin.cz)

2. Na internetu vyhledejte Disk Google (nebo klikněte na tento odkaz, který vás tam odkáže)

3. Zadejte email: rodice@zsmszerotin.cz a klikněte na Další (nebo zmáčkněte tlačítko "enter" na klávesnici)

4. Zadejte heslo, které jste obdrželi od školy

5. Hotovo! Jste přihlášeni v účtu pro rodiče.

Úkolníčky

Každý žák obdržel přístupová hesla do Učebny, kde najdete úkolníček a zadávání on-line úkolů. Při prvním přihlášení potvrdíte ve své třídě "Zapsat" a jste přihlášení do nového ročníku.

Konzultace s učiteli je možná e-mailem, popřípadě telefonicky (739 408 233 - ředitelna, 602 356 985 - sborovna).

Kontakty na učitele jsou v zápatí stránek - KONTAKT. Kontakty v době distanční výuky máte v úkolníčku pro každý ročník.